آزمایشگاه EMC توضیحات

شرکت فاتحین صنعت شریف  آزمایشگاه‌ EMC را در گستره‌ی فرکانسی وسیع، در ابعاد و اندازه‌های متنوع و با کیفیت، دقت و حساسیت‌های متناسب با کاربری‌های آموزشی، صنعتی، تحقیقاتی و تایید نمونه را از محصولات شرکت‌های معتبر بین‌المللی نظیر EMERSON&CUMING، ETS-Lindgren، FRANKONIA و … به صورت کلید در دست تامین و اجرا می‌کند.

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در زندگی روزمره افزایش قابل توجهی یافته است. بنابراین توان منابع مصنوعی  مولد نویز (noise made man) نسبت به قبل افزایش یافته است. از طرف دیگر آستانه آسیب پذیری تجهیزات نسبت به امواج الکترومغناطیسی نیز کاهش یافته است. سازگاری الکترومغناطیسی یا EMC تجهیزات و سیستمهای الکترونیکی و مخابراتی با هدف کاهش میزان نویز ارسالی از این دستگاهها به محیط و نیز افزایش مقاومت آنها در برابر تداخل محیط است. بدیهی است که یکی از روشهای انتقال نویز القا از طریق امواج الکترونیکی، مغناطیسی یا الکترومغناطیسی می باشد. با توجه به اهمیت موضوع، وجود آزمایشگاه‌های EMC جهت اطمینان از سازگاری الکترومغناطیسی محصولات ساخته شده و بررسی انطباق آن‌ها با استانداردهای EMC ضروری بنظر می‌رسد. آزمایشگاه‌های EMC برای تست ایمنی (RI) و گسیل (RE) تجهیزات در استانداردهای 3متر و 10 متر با ابعاد مناسب طراحی و ساخته شده است که با توجه به ابعاد تجهیزات و ماشین‌های تولیدی در ابعاد مختلف تولید شده است. در این بخش آزمایشگاه‌های EMC شرکت‌های EMERSON & CUMMING،  ETS-Lindgren و  Frankonia معرفی می‌شوند.

شرکت فاتحین صنعت شریف در خصوص پروژه تاسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه EMC پیشنهاد کامل ارائه کرده و به صورت کلید در دست آزمایشگاه را تحویل می‌دهد. مراحل اجرای پروژه عبارتند از:

1) اتاق آنتن (طراحی، تهیه و ساخت اتاق، نصب جاذب‌ها، تاسیسات و …)،

2) شيلدينگ اتاق آنتن،

3) پايه‌هاي نگهدارندة اتاق آنتن،

4) دستگاه‌هاي اندازه‌گيري (اسپکتروم آنالیزر، نتورک آنالیزر و …) و کیت‌های کالیبراسیون 

5) نرم‌افزارهای تست و اندازه‌گيري اتوماتيك

6) آنتن‌‌هاي استاندارد و سایر قطعات موجبری

7) كابل، کانکتور، مبدل‌ها،

این بخش دارای  چهار زیر مجموعه می باشد که هر کدام از این چهار بخش داری زیر مجموعه های متفاوتی می باشد که از طریق لینک های زیر می توانید از آنها استفاده کنید.