توضیحات

شرکت فاتحین صنعت شریف آزمایشگاه‌های آنتن را در گستره‌ی فرکانسی وسیع، در ابعاد و اندازه‌های متنوع و با کیفیت، دقت و حساسیت‌های متناسب با کاربری‌های آموزشی، صنعتی، تحقیقاتی و تایید نمونه را از محصولات شرکت‌های معتبر بین‌المللی نظیر EMERSON&CUMING، ETS-Lindgren، FRANKONIA و … به صورت کلید در دست تامین و اجرا می‌کند.
آنتن از عناصر اصلي ارتباطات بی‌سیم بوده و به عنوان واسط بین فضای آزاد و سامانه رادیویی عمل می‌کند. به منظور بهینه کردن طراحی، ارزیابی و تایید نمونه آنتن ساخته شده، آزمایشگاه‌های آنتن متنوعی از لحاظ اندازه، دقت و حساسیت تجهیزات عرضه شده است. در بين آزمايشگاه‌ها بالاترين كيفيت مربوط به آزمايشگاه‌‌هاي تاييد نمونه (Type Approval Lab) بوده که بايستي گواهي استاندارد ISO 17025 را از مراكز تاييد صلاحيت دريافت نمايند. دو دسته اصلی آزمایشگاه‌های آنتن آزمایشگاه فضای باز و اتاق آنتن است که خدمات شرکت فاتحین صنعت شریف شامل هر دو نوع آزمایشگاه می‌باشد. تست و اندازه‌گیری آنتن در فضای باز با محددیت‌های متعددی مثل: شرایط جوی و محیطی، نویز و … همراه است. لذا به منظور کنترل شرایط تست و حفظ ویژگی‌های فضای باز، اتاق‌های بدون انعکاس ميدان دور و ميدان نزديك، طراحی و ساخته شده‌اند. در این بخش محصولاتی از شرکت‌های EMERSON & CUMMING،  ETS-Lindgren و  Frankoniaمعرفی شده‌اند.
شرکت فاتحین صنعت شریف در خصوص پروژه تاسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه آنتن پیشنهاد کامل ارائه کرده و به صورت کلید در دست آزمایشگاه را تحویل می‌دهد. ابعاد اجرای چنین پروژه ای عبارتند از:
1) اتاق آنتن (طراحی، تهیه و ساخت اتاق، تهیه و نصب جاذب‌ها، تاسیسات و …)،
2) شيلدينگ اتاق آنتن،
3) پايه‌هاي نگهدارندة اتاق آنتن،
4) دستگاه‌هاي اندازه‌گيري (اسپکتروم آنالیزر، نتورک آنالیزر و …) و کیت‌های کالیبراسیون 
5) نرم‌افزارهای تست و اندازه‌گيري اتوماتيك
6) آنتن‌‌هاي استاندارد و سایر قطعات موجبری
7) كابل، کانکتور، مبدل‌ها،
در صنایع مخابراتی، دفاعی، فضایی، خودروسازی و مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و تایید نمونه، علاوه بر آزمایشگاه‌های آنتن، آزمایشگاه‌های تخصصی متنوعی مورد نیاز است. شرکت فاتحین صنعت شریف برای پاسخگویی به این نیاز بازار ایران، آمادگی خود را در تامین، تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های سطح مقطع راداری (RCS)، آزمایشگاه Radome و آزمایشگاه SAR را نیز دارد.
این بخش دارای  چهار زیر مجموعه می باشد که هر کدام از این چهار بخش داری زیر مجموعه های متفاوتی می باشد که از طریق لینک های زیر می توانید از آنها استفاده کنید.